آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
۷ گواهینامه ای که هر واحد صنعتی می تواند دریافت کند دانلود كتاب آموزش


[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

آیا شما هم صاحب یک واحد صنعتی هستید؟ تولید کننده محصولاتی هستید و مایلید برای شرکت خود استانداردهای ایزو دریافت کنید.

در این مقاله به شما خواهیم گفت که کدام یک از گواهینامه های ایزو و استانداردها برای تمامی واحدهای صنعتی کاربرد دارند.

برای سفارش فوری گواهینامه ایزو مورد نظر خود [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] کلیک کنید.

استانداردهای ایزو تخصصی و عمومی چیست؟

همه استانداردهای ایزو برای تمام شرکت ها کاربرد ندارند. بلکه برخی استانداردها ایزو عمومی اند یعنی برای تمام شرکت ها و سازمان ها کاربرد دارند و برخی دیگر اختصاصی اند یعنی فقط برای یک صنعت و تولید خاص کاربرد دارند.

به عنوان مثال استاندارد ایزو ۹۰۰۱ (استاندارد ایزو مدیریت کیفیت) برای تمام شرکت ها، سازمان ها و موسسات اعم از تولیدی-صنعتی، خدماتی، پیمانکاری، کشاورزی، فرهنگی، معدنی و … کاربرد دارد. تنها باید بندهای مورد نیاز برای هر شرکت و سازمان شناسایی شده و مابقی بندها استثنا شوند.

اما برخی استانداردها تخصصی بوده و صرفا برای یک تولید و یا خدمت خاص استفاده می شوند مثلا [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] ویژه شرکت هایی است که در زنجیزه تامین محصولات غذایی از مزرعه تا فروشگاه نقش دارند. یا [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] می باشد.


۷ گواهینامه ای که هر واحد صنعتی می تواند دریافت کند:

۱- گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ (استاندارد ایزو مدیریت کیفیت)

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] جزو گواهینامه های عمومی بوده و تمام واحدهای صنعتی با هر تولیدی می توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند. استاندارد ایزو ۹۰۰۱ به موضوع مدیریت کیفیت در صنایع تولیدی و خدماتی پرداخته و شرکت هایی که این گواهینامه را دریافت می کنند نشان می دهند که به صورت سیستماتیک به موضوع کیفیت در ارکان سازمان و تولید توجه دارند. در حال حاضر آخرین ورژن [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] آن با نام ISO 9001:2015 می باشد. در صورتی که مایلید اطلاعات بیشتری در مورد [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] کسب کنید حتما [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] را مطالعه کنید و در صورتی که مایل به دریافت این گواهینامه برای شرکت خود هستید [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] کلیک کنید.

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

۲- گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ (استاندارد ایزو مدیریت زیست محیطی)

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] از آن دست گواهینامه های عمومی است که اغلب زمانی که شرکت ها سری [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] را درخواست می کنند صادر می گردد. این استاندارد جزو استانداردهای بسیار مهم و کاربردی با رویکرد حفظ و توجه به محیط زیست بوده و شرکت هایی که این گواهینامه را دریافت می کنند به مشتریان و ذی نفعان خود این پیام را می دهند که در پروسه تولیدات خود به حفظ محیط زیست توجه دارند. در حال حاضر آخرین ورژن استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵ با نام ISO 14001:2015 می باشد. در صورتی که مایلید اطلاعات بیشتری در مورد [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] کسب کنید حتما این صفحه را مطالعه کنید و در صورتی که مایل به دریافت این گواهینامه برای شرکت خود هستید [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] کلیک کنید.


۳- گواهینامه OHSAS 18001 (استاندارد مدیریت ایمنی شغلی)

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] جزو سری استانداردهایی است که توسط کمیته ای با نظارت و رهبری انیستیتو استاندارد بریتانیا (BSI) تدوین شده است. این استاندارد نیز جزو استانداردهای مهم و کلیدی بوده و مانند ایزو ۱۴۰۰۱ اغلب در هنگام اخذ [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] ، اخذ می گردد. شرکت هایی که این استاندارد اخذ می کنند نشانگر این هستند که به موضوع ایمنی کارکنان خود توجه دارند.

البته با توجه به اینکه توسط سازمان بین المللی ISO استاندارد تخصصی ایزو ۴۵۰۰۱ در سال ۲۰۱۸ رونمایی و ابلاغ شد به زودی به جای اخذ استاندارد OHSAS 18001 شرکت ها باید استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ را دریافت نمایند. در صورتی که مایلید در مورد [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] اطلاعات بیشتری کسب نمایید اینجا و در صورتی که مایل به اخذ اطلاعات در مورد OHSAS 18001 هستید [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] کلیک کنید.

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

۴- گواهینامه HSE-MS (استاندارد سلامت، ایمنی و محیط زیست)

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] جزو گواهینامه های پرطرفدار بخش صنعت و تولید می باشد. این گواهینامه به صورت یک دستورالعمل بوده که تا حدی همان موارد استانداردهای ایزو ۱۴۰۰۱ و OHSAS 18001 را پوشش می دهد. اخذ [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] در یک شرکت به معنی توجه آن مجموعه به ایمنی و سلامت کارکنان و حفظ محیط زیست می باشد.

در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استاندارد و گواهینامه بین المللی HSE هستید [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] کلیک کنید.


۵- گواهینامه CE (نشان صادراتی محصولات)

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] ، یک گواهینامه ایزو نیست بلکه گواهینامه محصول است. این گواهینامه برای محصول یا محصولات مشخصی که یک شرکت تولید می کند صادر می گردد. تنها شرکت های تولیدی هستند که می توانند این گواهینامه را برای محصولات خود دریافت کنند. گواهینامه CE توسط کمیسیون اروپا با رویکرد صادرات به کشورهای عضو اتحادیه تعریف شد اما به سرعت اکثر کشورهای غیر اروپایی نیز در صدد اخذ این گواهینامه بر آمدند. تمام محصولات امکان اخذ گواهینامه CE را ندارند مثلا به هیچ عنوان نمی توان برای محصولات غذایی و دارویی گواهینامه CE صادر کرد. و برای برخی دیگر از محصولات که در اسکوپ های اصلی تعریف شده کمیسیون اروپا قرار ندارند عموما گواهینامه خود اظهاری صادر می گردد. می توانید در [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] اطلاعات کامل و جامعی در خصوص [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] به دست آوردید.


۶- گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۴ (گواهینامه ایزو رضایتمندی مشتریان)

در قرن ۲۱ و رقابتی شدن هر چه بیشتر صنایع و خدمات مگر می توان به خواست و رضایت مشتریان بی تفاوت بود. امروز اهمیت رضایت مشتری در بقای یک کسب و کار اثبات شده و جای هیچ اما و اگری نمی ماند. [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] یک راهنمای تکمیلی در ادامه ایزو ۹۰۰۱ با رویکرد تامین رضایت مشتریان یک شرکت است. به شرکت های تولیدی توصیه میکنیم که اگر تا کنون به اخذ این گواهینامه توجه نداشته اید از حالا جدی تر به فکر اجرای الزامات و اخذ گواهینامه این استاندارد باشند.

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
برای آشنایی بیشتر با [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] را مطالعه کنید.


۷- گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ (گواهینامه ایزو رسیدگی به شکایت مشتریان)

همانطور که در بند ۶ توضیح دادیم امروز در دنیای تجارت رضایت مشتریان حرف اول را می زند. یک مشتری ناراضی زنجیروار بیش از ۱۰ مشتری دیگر را، از شرکت شما فراری می دهد. توجه به شکایت مشتریان مهم است چون یک شکایت یعنی موضوعی که برای مشتری مهم است ولی شرکت شما به آن توجه نکرده است. این شکایت ها همچون تیغی دو لبه عمل می کند اگر که به آن ها توجه کنید و سیستم را اصلاح کنید، پاشنه آشیل شرکت شده و باعث تقویت و رشد مجموعه می شود و از سوی دیگر اگر بی تفاوت از کنار نارضایتی ها و شکایت های مشتریان بگذرید دیری نمی پاید که مشتریان شما را رها کرده و نیاز خود را از رقبای شما تامین خواهند کرد. برای آشنایی بیشتر با [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] را مطالعه کنید.


برای سفارش فوری گواهینامه ایزو مورد نظر خود [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] کلیک کنید.

این مقاله به صورت اختصاصی توسط تیم فنی [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] آماده شده است. نگارنده ایمان خلقی

 ارسال در حدود 6 ماه قبل  ادامه مطلب »